Separatory tłuszczów i produktów ropopochodnych

Separatory służą do oddzielenia tłuszczów, olei i substancji ropopochodnych ze ścieków oraz wód technologicznych. Stosuje się je przy oczyszczaniu ścieków z: masarni, stacji paliwowych, restauracji, myjni samochodowych, itp.

Mamy do zaoferowania separatory:

 • 1. Separatory tłuszczów
  -Poziome typu RB
  -Pionowe typu CRB

 • 2. Separatory wód opadowych i substancji ropopochodnych
  -Poziome, bez piaskownika typu NGP
  -Poziome, z piaskownikiem typu NGP-S
  -Pionowe, bez piaskownika typu NPG

Zasada działania:

Separator może pracować w zbiorniku pionowym lub poziomym i jest najczęściej podzielony na dwie komory. Ścieki dopływają do pierwszej komory, gdzie poprzez flotację i sedymentację zatrzymywana jest większa część tłuszczów, olei i innych zanieczyszczeń. Następnie ścieki dopływają do komory drugiej, gdzie wyłapywana jest pozostała ilość tłuszczów i olei. Separator wyposażony jest w czujnik poziomu wysokości kożucha tłuszczu, który sygnalizuje przekroczenie wartości maksymalnej - w takiej sytuacji należy wypompować znajdujące się wewnątrz zanieczyszczenia i przywrócić separator do pracy.

Rysunki techniczne oraz tabele wielkości separatorów - w poniższym załączniku. * separatory_dane__techniczne.doc
Firma Alu-mix swoją działalność prowadzi od 2007 roku. Początkowo sprzedawane były przez nas najwyższej klasy betonowe szamba. Z biegiem czasu wprowadziliśmy do swojej oferty najnowocześniejsze przydomowe w pełni biologiczne oczyszczalnie ścieków NV firmy Traidenis-pol. Sprzedaż oraz montaż oczyszczalni prowadzimy na terenie całej Polski.